Pazar Belediye Başkanlığı » Vali Cevdet Can İlçemiz ziyareti…


PAZAR BELEDİYE BAŞKANI

ERDOĞAN YILMAZ

 
Vali Cevdet Can İlçemiz ziyareti…
Paylaş:  
 

Vali Cevdet Can, ilçemiz de bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

İlk ziyaretini Pazar ilçesine gerçekleştiren Vali Cevdet Can, Kaymakamlık binası önünde Pazar Kaymakamı  Sinan Başak,  Belediye Başkanı Şerafettin Pervanlar ,İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Kaynar ve  ilçe protokolü tarafından karşılandı.

Kaymakam Sinan Başak’tan İlçe hakkında brifing alan Vali Cevdet Can, heyetle bir süre Kaymakamlık makamında sohbet etti. Daha sonra Belediye Başkanı Şerafettin Pervanlar’ı makamında ziyaret eden Vali Cevdet Can, ilçede tarımın geliştirilebilmesi için tarımsal işletmelerin kurulması gerektiğini söyledi.

İdarecilere yönetim yaklaşımlarından bahseden Vali Cevdet Can, hiçbir şeyin atıl halde beklememesi gerektiğini belirterek, “Atıl bekletilen her şey gelecekten çalmak demektir. Biz hiçbir zaman hiçbir şeyi atıl bırakmak istemiyoruz. Geleceği inşa etmeliyiz.” dedi.

Devlete cömertliğin yakıştığının altını çizen Vali Cevdet Can, vatandaşın sorunlarının çözülmesi gerektiğini ifade ederek, “Devlet bakışıyla, duruşuyla, merhametiyle, bütçesiyle her şeyi paylaşır. Küçük sorunlar için vatandaşın işlerinin geri kalmaması lazım” dedi.  Vali Cevdet Can, ”İdarecilerin, vatandaşı görünce aklına hizmet, bürokratı, memuru görünce aklına direktif, iş takibi gelecek” dedi.

İlçeye yatırım yapmak için gelen yatırımcının desteklenmesi gerektiğine de dikkat çeken Vali Cevdet Can, “Devlet yatırımcının önünü açmak zorunda. Yatırım yapmak isteyene destek olmak lazım” dedi.

Pazar ilçesinin kaderinin Ballıca Mağarası ve Mahperi Hatun Kervansarayı ile değişebileceğini ifade eden Vali Cevdet Can, “Ballıca Mağarası ve Mahperi Hatun Kervansarayı’nı entegre etmeliyiz. Mağara turizmini arttırmalıyız. Pazar’ın istikbali Ballıca Mağarası’nda” dedi.

Vali Cevdet Can, beraberinde ilçe protokolü ile yöre halkı tarafından yetiştirilen sebzelerin ve meyvelerin ambalajının ve depolanmasının yapıldığı tesisi gezdi.

Doğa güzelliklerini içerisinde barındıran ve  Kuş Cenneti olarak bilinen Kaz Gölünde de incelemelerde bulunan  Vali Cevdet Can,  Pazar Merkez ve Üzümören Sebze hallerini gezerek, hal esnafı ile sohbet etti.  Pazar Belediye Lokantası’nda öğle yemeğini yiyen Vali Cevdet Can, burada ise kebap ocağının başına geçerek, kebap ustasından bilgiler aldı.

[ilightbox id=”24″][/ilightbox]


Paylaş: